ArGe

Ne “bilgi” ne de “teknoloji” rekabet için artık tek başına yeterli değil. Şirketler bugün müşterilerinden ve operasyonlarından topladıkları bilgilerin ancak %27’sini kullanabilmekteler. Tüm dünyada teknolojiye yapılan yıllık $3,8 Trilyon yatırımın sadece %30’u doğrudan geri dönüş sağlamakta. Bilginin yararlı olabilmesi için büyük bir hızla işlenmesi, anlamlandırılması ve karar verme sürecine katkı sağlaması gerekmekte. Bu dönüşümü başaranlar rakiplerine karşı gerçek bir üstünlük ve maliyet avantajı elde etmekteler.

Tradesoft ArGe, 2006 yılından bu yana İstanbul Maslak’ta yer alan İTÜ Teknokent yerleşkesi içinde hizmet vermektedir. Yazılım konusunda deneyimli personelini finans sektöründe edindiği tecrübeyle birleştirerek başta aracı kuruluşlar olmak üzere, finans sektörünün ihtiyaç duyduğu yaşamsal (mission critical) çözümleri geliştirmektedir. Geliştirilen çözümler karmaşık bilgileri çok hızlı ve çok boyutlu işleyerek bilgi teknolojilerini “karar verme sürecinin merkezine” yerleştirmeyi hedeflemektedir. Tradesoft gerçekleştirdiği yenilikçi ArGe çalışmalarıyla müşterilerine kurumsal, esnek, modüler ve değer odaklı çözümler sunmaktadır.

Tradesoft ArGe, kuruluşundan bu yana birçok başarılı projeye imza atmıştır. Bu projeler içerisinde 8 TÜBİTAK destekli proje ve 60 Teknokent projesi yer almaktadır. Halen Makine Öğrenmesi konusundaki bir ArGe projesi devam etmektedir. Gerçekleştirdiği projelere ek olarak Tradesoft ArGe xFront, xPMS, xBPM ve Kompleks Emir İletimi markalı 4 adet ürün geliştirmiş ve ticarileştirmiş bulunmaktadır.

Ürünlerimiz

xFront

In-memory veritabanı ile güçlendirilmiş, mikroservis mimariyle hazırlanmış multi-asset emir iletim sistemidir. Milisaniye hassasiyetinde mesaj alt yapısıyla çalışmaktadır.

xPMS

Portföy yöneticilerinin değişen piyasa koşullarına uyum sağlayabildiği yeni nesil işlem platformudur. Tek platform üzerinden birden fazla aracı kuruma emir iletimi gerçekleştirip uyumluluk kontrollerini dinamik bir şekilde yapabilmektedir.

xBPM

Servis mimarisi ile çalışan BPM sistemidir. Modern ve kullanıcı dostu dashboard’u ile kullanıcılar süreçlerin durumunu web veya mobil cihazlardan takip edebilmektedir. Aracı kurumların artan operasyonel iş yüklerini üzerine alan dijital iş gücü uygulamasıdır.

Kompleks Emir Sistemi

Tradesoft’un geliştirdiği fiyat, gerçekleşme ve derinlik temelli, karmaşık olay işleme alt yapısıyla güçlendirilmiş sentetik ve kural bazlı kompleks emir iletim sistemidir.